Jest to narzędzie do anonimowego przechowywania w sieci prywatnych haseł. Przy dużej ilości haseł do różnych serwisów, które testujemy lub używamy niezobowiązująco, może być to przydatne, zwłaszcza gdy chcemy mieć dostęp do Internetu z różnych miejsc. Czy jednak zaufałbym powierzając np.hasła bankowe? Niech każdy sam sobie odpowie. Ale i tak inicjatywa jest ciekawa.
Dodam jeszcze.
Jest kilka powodów, wg autora Marco Barulli, przemawiających za Clipperz:
- Marco zapewnia, że trzyma wszystkie swoje hasła (włączając bankowe i kart kredytowych) na Clipperz. Nawet, jako dowód zaszyfrowania danych, oferuje wysłanie mi kopii swoich danych, przechowywanych na Clipperz.
- Clipperz nie używa domowej roboty algorytmów kryptograficznych, ale implementuje standardowe schematy (wymienione w prezentacji). http://www.clipperz.com/learn_more/crypto_foundations.
- Clipperz to ogromna aplikacja Javascript, ale cały kod źródłowy jest ściągany do przeglądarki internetowej, przed zalogowaniem, więc można łatwo sprawdzić czy jest autentyczną wersją.
- Zupełna transparencja: Kod źródłowy Clipperz jest dostępny za darmo dla sprawdzenia bezpieczeństwa. http://www.clipperz.com/learn_more/reviewing_the_code; http://code.google.com/p/clipperz.
- Niebawem będzie można zainstalować i uruchomić Clipperz na własnym serwerze. http://www.clipperz.com/users/marco/blog/2008/02/13/clipperz_gets_personal.
1 komentarz:
Very useful stuff... nice video... thanks :)
Prześlij komentarz